UFA launch on 15.08.2008

*LOGIN   *REGISTER

2017 Spirit (88985411xxx)

Reply to topic Go to page Previous  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44 ... 73  Next


Какие три трека понравились больше всего? / What are the three tracks liked the most?
01. "Going Backwards"
02. "Where's The Revolution"
03. "The Worst Crime"
04. "Scum"
05. "You Move"
06. "Cover Me"
07. "Eternal"
08. "Poison Heart"
09. "So Much Love"
10. "Poorman"
11. "No More" (This Is The Last Time)
12. "Fail"
Понравился весь альбом / I liked the whole album
Не понравился альбом / Didn't like the album
You may select up to 3 options

View results

 Depeche Mode "Spirit" 2017

09 Mar 2017, 21:01 
User avatar

Country:  Belarus (by)
мне одному показалось в Cover Me слышен оттенок CLEAN ?


 
  
 

Depeche Mode

 Depeche Mode "Spirit" 2017

09 Mar 2017, 21:02 
User avatar

Country:  Netherlands (nl)
Так ведь классный альбом, ну согласитесь... По-другому и быть не могло! :music:


 
  
 

Depeche Mode

 Depeche Mode "Spirit" 2017

09 Mar 2017, 21:03 
User avatar

Country:  Belarus (by)
с 10 раза альбом все больше и больше начинает нравиться весь целиком :ilovedm:


 
  
 

Depeche Mode

 Depeche Mode "Spirit" 2017

09 Mar 2017, 21:06 
User avatar

Country:  Russia (ru)
Going Backwards

We are the bigots
We have not evolve
We have no respect
We have lost control

We're going backwards
Ignoring the realities
Going backwards
Are you counting all the casualties?

We are the bigots
Where we need to be
We are still in debt
To our insanities

We're going backwards
Turning back our history
Going backwards
Hailing on the misery

We can tracking on the satellites
Seeing all in plain sight
Watch men die in real time
But we have nothing inside
We feel nothing inside

We are the bigots
We have lost our soul
Cause it's
We're digging our own holes

We're going backwards
Owned with new technology
Going backwards
To a cavemen mentality

We can emulate our counsels
Killings we can't control
Assassins that have
Because there's nothing inside
We feel nothing inside

We feel nothing inside
We feel nothing, nothing inside
We feel nothing inside
We feel nothing, nothing inside
We feel nothing inside
We feel nothing, nothing inside
We feel nothing inside
We feel nothing, nothing inside
We feel nothing inside
We feel nothing, nothing inside
We feel nothing inside

Because there's nothing inside

http://www.depmode.com/Depeche_Mode_Spi ... _Album.php


 
  
 

Depeche Mode

 Depeche Mode "Spirit" 2017

09 Mar 2017, 21:17 
User avatar

Country:  Russia (ru)
Утек лосслесс


 
  
 

Depeche Mode

 Depeche Mode "Spirit" 2017

09 Mar 2017, 21:21 
User avatar

Country:  Russia (ru)
quasi wrote:
Утек лосслесс

какие ваши доказательства? :smile:
А если серьезно, где можно утечку послушать?


 
  
 

Depeche Mode

 Depeche Mode "Spirit" 2017

09 Mar 2017, 21:23 
User avatar
Лови его!!@ :big:


 
  
 

Depeche Mode

 Depeche Mode "Spirit" 2017

09 Mar 2017, 21:25 
User avatar

Country:  Russia (ru)
antondevotee wrote:
quasi wrote:
Утек лосслесс

какие ваши доказательства? :smile:
А если серьезно, где можно утечку послушать?


Докачивается пока, автор куда-то сваливал ненадолго с раздачи
Depeche Mode ★ www.depmode.com


 
  
 

Depeche Mode

 Depeche Mode "Spirit" 2017

09 Mar 2017, 21:32 
User avatar

Country:  Armenia (am)
quasi wrote:
Докачивается пока, автор куда-то сваливал ненадолго с раздачи Depeche Mode ★ www.depmode.com
Что за сайт?


 
  
 

Depeche Mode

 Depeche Mode "Spirit" 2017

09 Mar 2017, 21:33 
User avatar

Country:  Russia (ru)
у нас уже пол-второго ночи, но если подскажете где словить, то готов прям щас переслушать в "ушах" весь альбом :music:
П.С. Скам и Пурмен просто вынос мозга (в хорошем смысле) прям оргазм :good:


 
  
 

Depeche Mode

Reply to topic Go to page Previous  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44 ... 73  Next

COMMUNITY » | welcome to my world | » ALBUMS


  

Depeche Mode

Depeche Mode

  

Depeche Mode

  

Depeche Mode

cron
Flag Counter
Depeche Mode  Depeche Mode

"Life in the so called Space Age"

community.depmode.com