Авторизация

* Вход   * Регистрация

Текущее время: 25.09.2017, 22:51
Предыдущее посещение:
Сообщения без ответов
Активные темы

Ответить на тему На страницу Пред.  1, 2, 3, 4, 5
Автор Сообщение
  Алан Уайлдер / Depeche Mode Аукцион: обновление
10.07.2011, 14:38 
Пользователь

Страна: Russia (ru) добавить в закладки и поделиться
Алан Уайлдер / Depeche Mode Аукцион: обновление

This summer, over 300 lots are expected to go under the hammer as Alan Wilder will be selling a large selection of musical / studio equipment, vinyl & memorabilia at auction. Many items are very collectable and hold special value having been used extensively in the recording sessions for classic Depeche Mode and Recoil albums, as well as live performances on the ‘Black Celebration’, ‘Music For The Masses’, World Violation’ and ‘Devotional’ tours.

The additional memorabilia such as Gold and Platinum award discs, leather clothing, rare acetates & test pressings, art proofs, posters, tour merchandise and much more, covers Alan’s entire musical career, focusing mainly on the years between 1982 and 1995 and making this one of the most exciting career sales to hit the public domain ever. It is also the first time ever that a Depeche Mode memorabilia sale on this scale has appeared.

Говорит Алан ... "Так как мои юношеские годы я был страстным коллекционером интересных и уникальных музыкальных предметов, включая рояль" Steinway ", синтезаторы, такие как 'Minimoog', 'Arp Odyssey" и "Оса", "Wurlitzer "электрического пианино и фисгармонии Packard, плюс" Manley '&' 'усилителей клапана и "Телефункен ограничитель Мэнли' / компрессора. Существует один очень специальный гитаре и различные "эмуляторы", которые были показаны во время режима туры, и у меня даже есть мои старые одежды этапе, гастролируя гардероб и «преданного» барабанную установку в продаже ".

Alan Wilder - Collected' trailer

Предварительный просмотр нового документального фильма: Сборник - Алан Уайлдер / Depeche Mode коллекции

A Historic Equipment, Vinyl & Memorabilia Auction

Auction date : Saturday 3rd September, 2011 4.00pm
Venue : Zion Arts Centre (
Пожалуйста, зарегистрируйтесь, чтобы увидеть ссылку. | Please register to see the link.
)
Address : 335 Stretford Rd, Hulme, Manchester M15 5ZA
Viewing : 10.00am to 8.00pm - Friday 2nd September, and 10.00am to 4.00pm - Saturday 3rd September

depe:smoki:

||| ВВЕРХ |||

Recoil News
17.01.2013, 01:13 
Пользователь

Страна: Russia (ru) добавить в закладки и поделиться
:announcement: Recoil / Alan Wilder

Check the new myspace! :
Пожалуйста, зарегистрируйтесь, чтобы увидеть ссылку. | Please register to see the link.

depe:smoki:

||| ВВЕРХ |||

||| ВВЕРХ |||

Вход

Имя пользователя:   Пароль:   Автоматически входить при каждом посещении  

DEPECHE MODE
"Spreading the News around the World"
© 2008-2017 www.depmode.com